Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu

Opłatek dla Seniorów (ZDJĘCIA).

Utworzono dnia 07.02.2018

140 osób bawiło się w miniony czwartek (1 lutego br.) podczas Opłatka dla Seniorów, w którym wzięli udział członkowie Związku Emerytów i Rencistów, kombatanci oraz podopieczni  Miejsko - Gminnnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu.

            Bal w Sali Świetlicy Wiejskiej w Czaszynie zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz - Pana Ernesta Nowaka, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu oraz Radę Sołecką w Czaszynie, jak co roku zgromadził liczne grono Seniorów. Po krótkim przywitaniu, goście mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie. Młodzi artyści pod okiem Pani Anny Hańczuk, Pani Jolanty Ferenc i Pani Lucyny Skubel przygotowali „Bożonarodzeniowe Jasełka”, które wprowadziły wszystkich zebranych w pełen nostalgii i duchowego pokrzepienia nastrój. Druga część widowiska zaaranżowana specjalnie dla babć i dziadków wręcz przeciwnie - rozkołysała wszystkich zgromadzonych na sali. Pod dużym wrażeniem profesjonalizmu młodych aktorów byli nie tylko sami seniorzy, ale także przedstawiciele samorządu na czele z Panem Burmistrzem Ernestem Nowakiem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Różyckim, radnymi: Rafałem Kielarem, Józefem Adamkiewiczem, Lucjanem Piszko, Grzegorzem Czepielem oraz Kacprem Kuzio. Pochwał nie szczędzili także zaproszeni kapłani -  ks. Marek Figura i ks. Andrzej Kudyba. Po zakończeniu uczty duchowej przystąpiono do biesiadowania. Ciepłe rozmowy, roześmiane twarze i smaczne potrawy przygotowane przez Czaszyńskie Koło Gospodyń Wiejskich okraszone muzyką serwowaną przez DJ Malca stworzyły kompozycję, która mogła zadowolić nawet najbardziej wymagających. Wielu naszych seniorów zna się już od lat, co powodowało, że atmosfera biesiady była wręcz rodzinna.

Biesiada jest świetną okazją do integracji środowiska emerytów i rencistów - podkreśla Burmistrz Nowak.

Rozmowy w czasie takich spotkań pomagają w wymianie doświadczeń. Nasi Dziadkowie i Babcie na co dzień zmagają się z wieloma problemami. Honor i duma często nie pozwalają im na okazywanie swoich trosk i smutków. Razem łatwiej szukać rozwiązań i wyciągać wnioski. Takie spotkania są dla mnie nieocenionym źródłem wiedzy  o problematyce społecznej naszych seniorów, a z drugiej strony przynoszą mi dużo satysfakcji. Pamiętać należy o bezcennej wręcz roli naszych rodziców i dziadków w kształtowaniu nowych pokoleń ”. – mówi Burmistrz Zagórza Ernest Nowak.       

Nasi goście to nie tylko mądrzy, doświadczeni życiem ludzie. To także świetni śpiewacy, tancerze i kawalarze, zawsze uśmiechnięci z nienaganną kulturą zachowania. Po raz kolejny udowodnili, że niezależnie od wieku istnieje potrzeba nawiązywania kontaktów i wspólnej zabawy. Pokazali jak miło można spędzić czas wśród przyjaciół, znajomych w przyjemnej i sympatycznej atmosferze”. - dodaje Dyrektor MGOPS Sylwia Drozd.

Goście opuszczając salę chwalili sobie doskonałą atmosferę panującą podczas balu. Na szczególną pochwałę zasłużyły sobie Panie (dziewczyny :-) ) z Koła Gospodyń z Czaszyna, które oprócz kunsztu kulinarnego dały się poznać z wyjątkowej urody i wybitnych wręcz talentów wokalno-tanecznych. Wszyscy zgodnie podkreślali, że już nie mogą się doczekać spotkania za rok.

Opłatek dla Seniorów - Czaszyn, 01.02.2018 r.

Utworzono dnia 07.02.2018, 11:26

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 111

W poprzednim tygodniu: 136

W tym miesiącu: 267

W poprzednim miesiącu: 924

Wszystkich: 16089

Imieniny

Pogoda