Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 01.06.2023

Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka. 1 czerwca jest świętem wszystkich najmłodszych. Wszystkim dzieciom - tym najmłodszym, jak i tym starszym - życzymy wszystkiego najpiękniejszego! Niech magia dzieciństwa towarzyszy Wam przez całe życie! Pamiętajmy, że kiedy śmieje się jedno dziecko, to uśmiecha się cały świat.

czytaj dalej na temat: Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Życzenia z okazji Dnia Matki

Utworzono dnia 26.05.2023
26 maja to wyjątkowa data zapisana na kartkach kalendarza każdej rodziny.
Drogie Mamy, w dniu Waszego święta dziękujemy za Waszą miłość i troskę oraz składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: wiele spokoju, radości, szczęścia i miłości. Niech w rodzinnych domach rozbrzmiewa dziecięcy śmiech, a relacje między najbliższymi niech wypełnia wzajemna życzliwość, wdzięczność i szacunek.
Życzymy Paniom, by towarzyszenie, wspieranie i prowadzenie młodych przez dzieciństwo i dorastanie ku dorosłości było dla Pań źródłem nieustannej satysfakcji i spełnienia.
czytaj dalej na temat: Życzenia z okazji Dnia Matki

Ostrzeżenie przed oszustwem

Utworzono dnia 19.05.2023

Uwaga! Rozpoczęła się nowa kampania SMS wykorzystująca wizerunek Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Celem oszustów są Państwa dane, w tym nr karty płatniczej. Musicie je podać, by odebrać rzekome świadczenie od ZUS.
Takie wiadomości możecie Państwo zgłaszać pod adresem: https://cert.pl/kontakt/

czytaj dalej na temat: Ostrzeżenie przed oszustwem

5 maja: Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Utworzono dnia 05.05.2023

5 maja to ważna data dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. W tym dniu obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Celem tych Dni jest podnoszenie świadomości społecznej na temat problemów i potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także promowanie ich praw i godności. Osoby z niepełnosprawnością to pełnoprawni członkowie społeczeństwa, którzy mają takie same prawa i obowiązki jak inni. Niestety, często spotykają się z uprzedzeniami, wykluczeniem i nierównym traktowaniem. Dlatego ważne jest, aby walczyć z dyskryminacją i stereotypami, a także wspierać osoby z niepełnosprawnością w realizacji ich marzeń i celów. Dyskryminacja i wykluczenie osób z niepełnosprawnościami są naruszeniem ich godności i godzą w podstawowe wartości demokratycznego społeczeństwa. Dlatego 5 maja jest dniem solidarności i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich.

czytaj dalej na temat: 5 maja: Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Utworzono dnia 17.04.2023

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy kierowany do  rodzin deklarujących gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości do pokonania trudności.

Celem Programu jest:

  • Trwała poprawa sytuacji życiowej rodzin, które opiekują się dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym oraz znajdują się w trudnej sytuacji finansowej
  • Wspieranie rodzin gotowych aktywnie działać i przy pomocy stypendium dążyć ku trwałej poprawie sytuacji życiowej
  • Wspólne przezwyciężanie sytuacji bytowych spowodowanych niedostatkiem, który utrudnia opiekę nad potrzebującym dzieckiem

Wniosek może złożyć każda rodzina, która:

  • Opiekuje się dzieckiem, które nie skończyło 25 roku życia, znajdującym się w ciężkim stanie klinicznym tzn. wymagającym całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych
    i pielęgnacyjnych
  • Znajduje się w trudnej sytuacji materialnej
  • Jest gotowa na podejmowanie działania w celu poprawy sytuacji rodziny

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin. Jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych  w ten sposób środków decyduje rodzina.

Wnioski przyjmowane są do dnia 7 maja 2023 roku
Wszystkie informacje na stronie internetowej: www.dla-dzieci.spes.org.pl

czytaj dalej na temat: Program Pomocy Dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Życzenia Wielkanocne

Utworzono dnia 07.04.2023

Projekt aktywizacji zawodowej - "Bez barier na rynku pracy"

Utworzono dnia 05.04.2023

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością i szukasz pracy, stażu lub szkolenia zgłoś się do projektu: „Bez barier na rynku pracy”.
Celem głównym projektu jest wyższa aktywność zawodowa i zwiększona zdolność do zatrudnienia (wyrażona osiągniętymi wskaźnikami) u 36 osób należących do grupy docelowej osiągnięta od 01.04.2022 r. do 31.12.2023 r. poprzez realizacje kompleksowego wsparcia (poradnictwo zawodowe, szkolenia zawodowe, staże, pośrednictwo pracy) dopasowanego do potrzeb UP opartego na Indywidualnym Planie Drogi Życiowej i Zawodowej.

Szczególnie zapraszamy:
???? osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności;
???? osoby z niepełnosprawnością sprzężoną / osoby z zaburzeniami psychicznymi;
???? osoby długotrwale bezrobotne;
???? osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych (max. z wykształceniem gimnazjalnym).
 
⏳ Okres realizacji: od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. ????
 
 
czytaj dalej na temat: Projekt aktywizacji zawodowej - "Bez barier na rynku pracy"

Program Posiłek w szkole i w domu w Gminie Zagórz

Utworzono dnia 28.03.2023

Gmina Zagórz realizuje program pomocy mieszkańcom w zakresie dożywiania w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023. Program dofinansowany jest ze środków budżetu państwa.
Środki dotacji celowej z budżetu państwa - Pomoc państwa w zakresie dożywiania oraz pomoc żywnościowa dla najuboższych przeznaczone są na dofinansowanie działań Gminy polegających na zapewnieniu pomocy w formie posiłku, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych lub świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności wszystkim osobom jej potrzebującym w szczególności:
- dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej,
- dzieciom do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej,
- osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacjach wymienionych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, w szczególności osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.
Program „Posiłek w szkole i w domu” przyjęty Uchwałą Rady Ministrów z dnia 15 października 2018 r. zakłada dofinansowanie dla Gminy w przypadku udzielenia pomocy w formie posiłków oraz zasiłków celowych na zakup żywności lub posiłku jeżeli dochód na osobę nie przekracza kwoty 200% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ustawy o pomocy społecznej.

czytaj dalej na temat: Program Posiłek w szkole i w domu w Gminie Zagórz

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023

Utworzono dnia 15.03.2023

Gmina Zagórz/Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu w związku z przystąpieniem do Programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, informuje o rekrutacji uczestników do przedmiotowego Programu.

Podstawa prawna Programu

Minister Rodziny i Polityki Społecznej, zwany dalej „Ministrem”, na podstawie art. 7 ust. 5 oraz art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 23 października 2018 r. o Funduszu Solidarnościowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 1787 późn. zm.) ogłasza nabór wniosków na realizację Programu pn. „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023, zwanego dalej „Programem”.

Cele Programu

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  2. osobami posiadającymi:
    • orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573) albo
    • orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (zgodnie z art. 5 i art. 62 ww. ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej
      i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych)

‒ poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Program ma także zapewniać:

  1. wzmocnienie dotychczasowego systemu wsparcia poprzez świadczenie usług opieki wytchnieniowej dla członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością lub osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności/ osobami z orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności
  2. czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.

Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania członka rodziny lub opiekuna, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawną i sprawują całodobową opiekę nad osobą niepełnosprawną.

Program jest realizowany w formie świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego.

Nabór uczestników do Programu odbywać się będzie do dnia 29 marca 2023 roku na podstawie regulaminu rekrutacji i udziału w Programie „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023 po złożeniu następujących dokumentów:

– karta zgłoszenia do Programu

– klauzula informacyjna RODO

– klauzula informacyjna RODO 2

– kserokopia orzeczenia o niepełnosprawności

– oświadczenia Kandydata / Kandydatki do udziału w Programie

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w formie papierowej w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagórzu przy ul. Targowa 5, 38-540 Zagórz, w godzinach urzędowania Ośrodka tj.w poniedziałek w godzinach 8.00 do 16.00, od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, do dnia 29 marca 2023 roku.

W przypadku pytań, wątpliwości lub trudności z wypełnieniem karty zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami MGOPS w Zagórzu pod numerem (013) 46 23 373.

Wartość dofinansowania z Funduszu Solidarnościowego: 16 401,60 zł.

czytaj dalej na temat: Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023

8 marca - Dzień Kobiet

Utworzono dnia 08.03.2023

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 801

W poprzednim tygodniu: 1273

W tym miesiącu: 4792

W poprzednim miesiącu: 4717

Wszystkich: 214513

Imieniny